O nás

Vítejte na Čechově dvoře v Louce! V místě pro Vaše svatby a akce v malebném srdci "Horňácka".

 SPOLUPRACUJEME S: 

 

 

 

Vítáme Vás na ČECHOVĚ DVOŘE, který se nachází v malebném údolí říčky Veličky v samotném centru nejstarší obce Louka z národopisné a kulturně bohaté oblasti Horňácka. Ta se rozkládá na úpatí Bílých Karpat pod Velkou Javořinou na moravsko-slovenském pomezí.


Obec Louka se v historii poprvé objevuje již v roce 1478. Tvrz zde však patrně vybudoval až Jan z Kunovic (zemřel v roce 1566 v bojích o město Ráb), který Louku držel v letech 1552 – 1564. Poté přešlo loucké stavení na Janova bratra Jetřicha (1510 – 1582). Jetřichův syn Arkleb připojil r. 1592 Louku k ostrožskému panství. Janu Bernartovi z Kunovic bylo panství r. 1621 za účast na stavovském povstání (1618 – 1620) zkonfiskováno a r. 1625 za 600.000 zlatých rýnských prodáno Gundakaru z Lichtenštejna; při této příležitosti se Louka výslovně uvádí jako tvrz. Lichtenštejnové, kteří vlastnili ostrožské panství až do r. 1945, louckou tvrz jako panské sídlo neužívali, takže ta pak už povždy sloužila výhradně hospodářským účelům.

Název se nese v duchu minulosti, kdy byl dvůr součástí jednoho velkého stavení, přestavěn z renesančního zámku majetku rodu Lichtenštejnů. V pozdějších letech byl využíván jako velkostatek a sýpka. Spekuluje se, že z ní vedou tajné chodby až do Hluku. Památkově chráněný historický objekt spolu s kapličkou a nově vystavěným kostelem zůstává dominantou centra obce.

V ČECHOVĚ DVOŘE se nachází rodinný penzion s příjemným ubytováním a stylovou restaurací zaměřenou především na oslavy a akce dle Vašich představ.